דף הבית > מלגות
לכל יוצאי סיירת צנחנים קרן זאביק ז"ל מעניקה מלגות לשנת הלימודים תשע"ט
70 שנה, 70 מלגות
בנק הפועלים מקים קרן תמיכה לסטודנטים מהפריפריה. הקרן, "פועלים להצלחה", תעניק מדי שנה 70 מלגות לתואר ראשון
ביה"ס למדעי היהדות וארכיאולוגיה ע"ש חיים רוטנברג שמח להודיע על הענקת מלגות הצטיינות על שם בלבן-גלס
ללימודי תואר שני בחוגים: ארכיאולוגיה ותרבויות המזרח הקדום, היסטוריה של עם ישראל, לשון עברית ובלשנות שמית, מקרא, פילוסופיה יהודית ותלמוד.
משרד המדע והטכנולוגיה מבקש לקדם תוכנית מלגות לעידוד העשייה המחקרית של סטודנטים יוצאי אתיופיה הלומדים לתואר ראשון, שני, שלישי ופוסט דוקטורט במוסדות להשכלה גבוהה בתחומי המדע והטכנולוגיה (כולל, מדעי החברה והרוח).
משרד המדע והטכנולוגיה מעניק מלגות לסטודנטים במוסדות להשכלה גבוהה המשמשים חונכים לתלמידי תיכון בתחומי המדעים.
קהל יעד: סטודנטים/ות לתואר ראשון, שני ושלישי.
משרד המדע והטכנולוגיה מנציח את זכרו של טייס החלל, האסטרונאוט הישראלי הראשון, אלוף משנה אילן רמון, באמצעות קידום ופיתוח תשתיות מדעיות וטכנולוגיות בתחום החלל.המשרד מבקש להגדיל את מספר החוקרים והמדענים בישראל בתחומי המדעים והחלל.

יצחק שמיר כיהן בין יתר תפקידיו כראש ממשלה וכשר במדינת ישראל, דאג לקליטת העלייה הגדולה מברית המועצות ופעל רבות לקיבוץ גלויות. משרד המדע והטכנולוגיה החליט לפרסם קול קורא על שמו של יצחק שמיר, לצורך הוקרת זכרו באמצעות הענקת מלגות להשתלמות פוסט-דוקטורלית לצורך הבאתם של מדענים ישראלים השוהים בחוץ לארץ ואשר מתקשים למצוא תעסוקה בארץ.
צבי ינאי עסק בתחום המדע במשך שנים רבות. בין היתר ייסד וערךכתבי עת שעסקו במדעים ואף כיהן כמנכ"ל משרד המדע והטכנולוגיה בין השנים 1997-1993
לוי אשכול היה ראש הממשלה השלישי של מדינת ישראל בין השנים 1969-1963. מלגת אשכול מוענקת לתלמידות ולתלמידי תואר שלישי ולמשתלמות ולמשתלמים לפוסט-דוקטורט בתחומי המדע והטכנולוגיה. המשרד מבקש להגדיל את מספר החוקרים והמדענים בישראל בתחומי עדיפות נבחרים.
אסף רמון היה בנו של אילן רמון, טייס החלל הישראלי היחיד, אשר ב-1 בפברואר 2003 נספה יחד עם צוות מעבורת החלל קולומביה. ב־13 בספטמבר 2009, שבועות לאחר סיום הקורס, נהרג אסף במהלך אימון מבצעי בהטיסו מטוס F16.