איזה בדיקות יש לעשות לפני רכישת ביטוחים?

ענף הביטוח מתפתח ללא הרף וכך מבוטחים רבים מוצאים את עצמם מקבלים הצעות לביטוחים שונים מחברות ביטוח שונות. אמנם מטרת רכישת ביטוח היא להעניק כיסוי ביטוחי למבוטח. אך לא כולם זוכרים זאת ויש לא מעט מבוטחים שמוצאים את עצמם נענים להצעות רבות כשבסופן הם לא יודעים באילו ביטוחים הם מבוטחים, מה קורה בתיק הביטוחים שלהם וכו'.

 

ממה חשוב להיזהר ברכישת ביטוח?

כאשר רוכשים ביטוח, ייתכנו מספר מצבים:

 

כפל ביטוחי

יש מקרים בהם המבוטח לא יודע מה קורה בתיק הביטוח שלו וכך הוא רוכש ביטוח מסוים למרות שהוא כבר מבוטח בביטוח כזה בחברת ביטוח אחרת. כך הוא מוצא את עצמו בהמשך משלם על שני ביטוחים זהים כשאין עניין בכך. להפך, כאשר מבוטח הוא בעל כפל ביטוחי, חברות הביטוח נושאות יחד בנטל התשלום בעת כיסוי ביטוחי וכך המבוטח מקבל את אותו כיסוי ממספר חברות ביטוח במקום מחברת ביטוח אחת.

 

ביטוח יקר ביחס למחיר השוק

ענף הביטוח משתנה כל הזמן וכך צומחות עוד ועוד חברות ביטוח המעוניינות למשוך אליהן כמה שיותר חברות ביטוח. לצורך כך הן מתחרות ביניהן ומציעות הצעות מעניינות שיכולות להיות משתלמות למבוטחים. מבוטחים חכמים בודקים אחת לתקופה את מצב הביטוחים בשוק וכך הם עורכים השוואת ביטוחים למציאת ביטוחים מקיפים במחירים זהים או במחירים נמוכים יותר ממה שהם משלמים.

 

היקף ביטוחי לא מספק

יש מקרים בהם רוכשים ביטוח אך ההיקף הביטוחי הניתן במסגרת הביטוח החדש, לא מספק את דרישות המבוטח. זה קורה בעיקר כאשר המבוטח לא יודע מה קורה עם הביטוחים שלו, על מה הוא מבוטח ועל מה הוא משלם…

 

הבדיקה שחשוב לערוך לפני רכישת ביטוחים

לפני שרוכשים ביטוח, חשוב לבצע בדיקת ביטוחים שגרתית שאמורה למנוע את כל הטעויות מהן חשוב להיזהר. בדיקה זו ניתן לבצע באופן עצמאי באמצעות אתר הר הביטוח הממשלתי. כל שעליכם לעשות הוא להיכנס לאתר, להזין פרטים מזהים ולהיכנס לרשימת הביטוחים הרשומה על שימכם.

הבעיה היא שגם את רשימת הביטוחים צריך לדעת לנתח ולמפות את הנתונים כנדרש. מי שיש לו ידע בתחום יוכל לעשות זאת בקלות עבורכם. לצורך כך פנו לצוות סוכני הביטוח של https://erenfeld-ins.co.il שישמחו להנגיש לכם מידע ביטוחי בקלות.

המידע שתקבלו יהיה בתוספת הסבר מקצועי ואם יצטרכו בדיקה מעמיקה יותר, סוכני הביטוח של ארנפלד ביטוחים יוכלו לבצע אותה בקלות עבורכם, על הצד הטוב ביותר.

 

לסיכום

לפני שרוכשים ביטוח חדש חשוב לבדוק את מצב הביטוחים ולוודא כי אין ביטוח זהה ומחיר הביטוח ותנאיו מתאימים לצרכי הביטוח. ביטוח שלא מתאים לצורכי הביטוח לא יהיה תועלתי וחבל לרכוש אותו. כדי למצוא ביטוח משתלם או לבצע בדיקת ביטוחים מקיפה, ניתן לפנות לסוכן ביטוח מקצועי כפי שציינו כאן.

ביטוח

מצאתם מה שחיפשתם ? שתפו עכשיו
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
מטבעות
פיננסים
מה זה ליסינג פרטי – והאם זה משתלם

עקב המיסוי הכבד שמוטל על כלי רכב בישראל, שוק הרכב הישראלי נחשב לאחד מהיקרים בעולם. כתוצאה מכך אנשים רבים שאינם בעלי ההון הנדרש לקניית רכב פונים לאלטרנטיבות כמו מימון לקניית

דִירָה
נדל"ן
מידע קריטי לרוכשי דירות 2022

מעוניינים לרכוש דירה חדשה? מרגישים שאתם מסתבכים בשוק הנדל"ן הישראלי? כשמדובר בשוק הנדל"ן ובעסקאות כל כך גדולות וחשובות, חשוב לדעת כמה שיותר על מנת לוודא שעשיתם את הדבר הנכון. ריכזנו

מתנות
מתנות
אילו מתנות אנשים הכי אוהבים לקבל?

בחירת מתנות עבור מכרים, חברים, קרובי משפחה וקולגות אינה עניין של מה בכך. מדובר לא פעם בהליך שגורם לרבים לצאת מהכלים. שכן, כל אחד רוצה להעניק את המתנה הטובה ביותר,