לימודי CBT – הכלי העוצמתי שעזר לעשרות אלפי מטופלים לשנות את חייהם

החיים המודרניים העלו את עולם הרגש והשיח סביבו למרכז תשומת הלב אך יחד עם זאת נדרשים מאיתנו הספקים, תוצאות, דיוק ושליטה עצמית ברמות גבוהות. לא פעם הלחץ האינטנסיבי סביב קריירה, לימודים או משפחה מתבטא בעצבנות, קוצר רוח, חוסר פניות ודרדור יחסים עם קרובים. שיטת הטיפול CBT יכולה לסייע רבות בהתמודדות ופריקת תסכולים, כעסים ולחצים ומתאימה למי שרוצה לחיות את חייו בצורה מודעת ונשלטת יותר. 

 

מה זה CBT?

CBT אלה ראשי התיבות של המילים Cognitive-Behavioral Treatment, שמשמעותן בעברית היא "טיפול קוגנטיבי- התנהגותי". שיטת טיפול זו לוקחת עקרונות מהטיפול הקוגנטיבי ומהטיפול ההתנהגותי ושמה דגש על שינוי דפוסי חשיבה הגורמים להתנהגויות מסוימות הגוררות תגובות לא נעימות מהסביבה.

כאשר ישנה סיטואציה קשה המטפל מנתח אותה יחד עם המטופל, מציף את דרכי החשיבה של המטופל והם בוחנים יחדיו דרכי חשיבה אחרות העשויות לסייע בניהול סיטואציה דומה בדרך טובה יותר.

 

למי מתאים טיפול ב- CBT?

טיפול ב-CBT מיועד לאנשים שמרגישים שהם מגיבים בסיטואציות שונות באופן שאינו בשליטתם, אנשים שמרגישים שהם צריכים עזרה בניתוח התנהגויות של הסביבה ומעוניינים לווסת את רגשותיהם ולהתמודד עם אתגרים שונים כמו חרדות שונות, פחדים, קשיים חברתיים, חוסר התאמה חברתי ומסגרתי, הפרעות קשב וריכוז וכו'.

לימודי CBT

לימודי cbt במכון פסגות, בתיווך וליווי חוי ארנפלד מיועדים לבעלי תואר ראשון בתחום טיפולי או תואר שני בייעוץ חינוכי שגם בעלי ניסיון טיפולי. בנוסף, על מנת להתקבל ללימודים תצטרכו לעבור ריאיון אישי ולהביא איתכם 2 המלצות רלוונטיות.

הלימודים נעשים באופן מקוון, פעם בשבוע, במשך ארבעה סמסטרים, פרט למפגש פרונטלי אחד בסמסטר. לימודי CBT משלבים גם פרקטיקום במקום העבודה וליווי צמוד לסטודנט על מנת להתמקצע בתחום ולצאת לשוק העבודה מצוידים בניסיון בתחום וcכלים הנלמדים מהשטח.

 

למה ללמוד טיפול ב-CBT?

הלימודים במכון פסגות מוכרים על ידי איט"ה (האגודה הישראלית לטיפול התנהגותי קוגנטיבי) ומקנים תעודה הפותחת לך אפיקים מקצועיים חדשים וכלים נוספים להתמודדות עם התלבטויות ומשברים בדרכך המקצועית. מכון פסגות הוא אחד מהמכונים הנחשבים, הותיקים והגדולים למקצועות הפסיכותרפיה והוא מציע לימודי שיטת טיפול עכשווית ההולכת ותופסת תאוצה.

 

לסיכום

לימודי CBT נותנים לך כלים נוספים לסייע למטופליך או תלמידיך והם כוללים בתוכם שילוב של שיטות טיפול ותיקות ומוכחות. לימודים אלה יהפכו את עבודתך כיועצת או מטפלת לעבודה עשירה עם ארסנל כלים גדול, מגוון ומקיף יותר.

שיטת טיפול זו נותנת לאדם את האמון בעצמו ואת הכוח למצוא בו נקודות עוצמה בהן הוא מתעגן. לאחר העיגון בנקודות הכוח שלו לומד האדם לשלוט בתגובותיו ומעשיו על ידי ניתוח סיטואציות קשות ולמידה מהן כיצד לפרש אחרת את הסביבה ומכאן להגיב לה אחרת.

מחשבות שליליות

מצאתם מה שחיפשתם ? שתפו עכשיו
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
סוגי קרינה
רפואה ובריאות
כל כמה זמן צריך לעשות בדיקות קרינה?

המודעות הציבורית לבדיקות קרינה גוברת בשנים האחרונות. עם זאת, רבים אינם יודעים כל כמה זמן צריך לעשות בדיקה, ובדיוק לשם כך איגדנו בעבורכם את הפרטים החשובים לצורך הכרת הנושא על

בלימוד בכיתה
לימודים
מדריך בחירת מרכז לימודים איכותי

החלטת שאת רוצה להתקדם, את סקרנית, חכמה, יש לך פנאי ויכולת כלכלית ואת רוצה להירשם ללימודים גבוהים. איך יודעים איפה ללמוד? איך מוודאים שמקבלים את התמורה הגבוהה ביותר לתשלום? איך

כלי אינסטלציה וצנרת
כללי
אינסטלטור עד הבית בשרון

מי מכם לא עמד בפני בעיית אינסטלציה דחופה כמו פיצוץ צינור או ברז שנשבר באמצע שימוש והיה זקוק לשירות תיקונים מידי עד הבית? לבעיות מהסוג הזה אין שעות ואין ימים,

פטיש
עריכת דין
תקיפה בנסיבות מחמירות

תקיפה היא כל מעשה של גילוי אלימות כלפי מישהו, בין אם נגרם נזק פיזי וממשי ובין אם לאו. בית המשפט מחמיר בעונשים המוטלים על תקיפות שונות, ובמיוחד כאשר ניתן לטעון