בין השורות – 4 מחלות שלא ידעתם שמזכות בפטור ממס ההכנסה

פטור ממס הכנסה הוא אחת מהטבות המס המשמעויות ביותר שאם יכולים לקבל. בכל חודש תלשום המיסים הוא הוצאה כלכלית לא מבוטלת, ובזכות הפטור הזה אתם יכולים להרוויח הרבה יותר כסף בלי לעבוד שעות נוספות. כדי לקבל את הפטור הזה יש לעבור קודם כל דרך רשות המיסים, שמגדירה במדויק את התנאים לקבלת הפטור. כאן נספר לכם על חלק מהתנאים הללו.

 

פטור ממס הכנסה בגין מחלה

המטרה של פטור ממס הכנסה בגין מחלה הוא לעודד את החולה להמשיך לעבוד, וכמובן לעזור לו להכניס עוד כסף בתקופה שבה ההוצאות שלו רק הולכות וגדלות. למותר לציין של כל מחלה מעניקה את הפטור הזה. למקרה שאתם לא יודעים אלו, לפניכם סקירה של חלק מהן.

פטור ממס הכנסה בגין מחלה

סרטן

הסוג הראשון ואולי הידוע ביותר של מחלות המעניקות פטור ממס הכנסה הוא סרטן. סרטן הוא של כולל למספר רב של מחלות, וכל אחת מהן מאפשרת לכם להיות פטורים מתשלומי מס הכנסה אם אתם ממשיכים לעבוד.

סרטן

תפקוד ליקוי של מערכות בגוף

בניגוד לסרטן שהוא מחלה מוגדרת, בכל הנוגע לתפקודים לקויים של הגוף קצת קשה להזכיר את כל המחלות. עם זאת, פטור ממס הכנסה מוענק גם למי שסובלים מבעיות לב, כבד או כליות, לאור העובדה שבעיות כאלו גוררות איתן טיפולים ממושכים ופגיעה ביכולת לעבוד. עם זאת, הפטור ניתן רק למי שסובלים מבעיות כאלו באופן כרוני ולא למי שחווה בעיה זמנית בתפקוד הגוף.

 

מחלות נפשיות

התמודדות עם מחלה נפשית היא אתגר לא רק לחולה עצמו אלא גם לכל הסביבה שעוטפת אותו. טיפולים רבים לחולי נפש לא מוכרים בסל הבריאות, מה שמטיל על החולה הוצאות כבדות. פטור ממס הכנסה עבור חולי נפש נועד בדיוק למטרה הזו. כדי לקבל את הזה יש להציג חוות דעת תקפה של פסיכיאטר מוכר, שיאמת שאתם אכן סובלים ממחלה נפשית או תשישות נפשית.

 

סוכרת, פרקינסון וניוון שרירים

סוג המחלות האחרון שעליו נדבר אלו מחלות שפוגעות בגוף עצמו, וקרוב לוודאי שמשליכות על כושר העבודה וההשתכרות של החולה. בין המחלות הללו ניתן למנות את הפרקינסון וניוון שרירים, שברגע שאדם חולה באחת מהן היא הולכת ללוות אותו לשנים רבות. סוכרת גם היא מעניקה פטור מתשלום מס, אולם חשוב לדעת שהפטור אינו גורף והוא מענק רק לחולי סוכרת ברמה מסוימת.

 

לסיכום

פטור ממס הכנסה עבור חולים נועד לעודד להמשיך לעבוד למרות המצב הקשה שלהם. הפטור ניתן עבור מספר מחלות כמו סרטן, תפקודי כבד או כליות לקויים, בעיות לב או מחלות נפשיות שונות. כדי לקבל את הפטור יש צורך להגיש פנייה רשמית אל רשות המיסים שאמורה לוודא שאתם אכן עומדים בתנאים לקבלת הפטור. בכל מקרה של בעיה מומלץ לפנות לאנשי מקצוע מתחום מימוש הזכויות.

בין השורות - 4 מחלות שלא ידעתם שמזכות בפטור ממס ההכנסה

מצאתם מה שחיפשתם ? שתפו עכשיו
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
כלב עם עצם
נותני שירות
חנות חיות

אחד מהדברים הנפלאים ביותר שתוכלו לעשות זה לבחור לגדל חיה בבית. יש אנשים שמגדירים את עצמם בתור אוהבי כלבים מושבעים ואילו אחרים יכולים לחשוב רק על חתולים. אחרים רוצים לגדל

מסיבת רווקות
אירועים
4 רעיונות למסיבת רווקות

החברה הכי טובה שלך מתחתנת? מזל טוב! אם הגעת לכאן, כנראה שקיבלת אחריות גדולה מאוד – הכנת מסיבת הרווקות. מדובר בתפקיד חשוב, שכן, את תצטרכי לדאוג לכך שהכלה תהיה שמחה