המלצות מהעולם הפיננסי – מאמר חובה לצרכן הנבון

כשאנחנו חושבים על צרכנות נבונה עולות לנו מחשבות רבות בראש אך החשוב מכל היא בחירה בקנייה הזולה ביותר של המוצר היוקרתי ביותר שיש בשוק, אך האמת שצרכנות נבונה היא הרבה מעבר והיא מתחילה קודם כל בהבנה של הצורך הצרכני.

 

מהו הצורך שלי

כמה פעמיים נכנסתם לחנות בשביל מוצר אחד בלבד ויצאתם עם "קנס" רציני בכיס ועשרות מוצרים שבכלל לא הייתם צריכים? ואם ישר אמרתם לעצמכם אבל, הם היו במבצע חבל לא לרכוש? לפעמיים אתם צודקים, אם מדובר במוצר שאתם רוכשים לעיתים תכופות המבצע המדובר כנראה השתלם לכם. הבעיה מגיעה עם העובדה שחלק ניכר מן המוצרים הללו אתם כלל אינם צריכים.

הדבר נכון בכל אחד מתחומי הצרכנות, בתחומי האופנה, בכל הקשור למוצרי חשמל ומוצרים לבית ובעניי הדבר חמור ביותר בכל הנוגע לתחום המזון. אם תפתחו את המקרר שלכם, האם תמצאו שם מוצרים פגי תוקף ומקולקלים? לכן השלב הראשון להפוך לצרכן נבון זה להבין מה אני באמת צריך ורוצה ולקנות את זה ולא את כל מה שמסביב.

 

השוואה – השוואה – השוואה

נכון לשנת 2019 ולפי נתונים אשר נאספו עבור ההסתדרות והתפרסמו בגלובס, 62% מהנשאלים אינם משתמשים במנועי השוואה בעת קניית מוצרי מזון. השאלה האם הצרכנים מבצעים השוואה גם בעת רכישה של מוצרים ושירותים אחרים לא נשאלה, אך לאור התוצאות בשטח ניתן להאמין שיש מקום לשיפור גם בתחום הזה.

 

מה צריך להשוות?

כנראה שאם נשאל את הציבור הרחב מה הוא כן משווה כשהוא מחפש שירות או מוצר, ברוב המקרים התשובה תהיה מחיר. אז זהו, שצרכן נבון באמת אינו בוחן רק את המחיר אלא גם את תוכן ואופי המוצר או השירות. כדוגמא כשאתם רוצים לבטח את הדירה שלכם, חשוב מאוד לעשות חיפוש על חברה לביטוח דירה שאינה רק הזולה ביותר, אלא זו שתעניק לכם את השירות הטוב ביותר וכך גם תתאים לכם את הפוליסה שתתאים לצרכים שלכם ולא לצרכי החברה עצמה.

 

חשבוניות מה איתן?

נתון נוסף מהסקר של ההסתדרות מראה כי רק מחצית מהצרכנים במדינת ישראל בודקים את חשבוניות הקנייה שלה. בצורה זו אתם עשויים להפסיד שלא לצורך סכומי כסף מצטברים. חשוב מאוד לבדוק בסיום הקנייה שכל המבצעים שרק בגללם קניתם 3 מוצרים במקום אחד, באמת ירדו ושאין טעויות בחישובים או בכמויות. זה חשוב במיוחד כשמדובר על משלוחים.

 

דעו את החוק

אלמנט נוסף חשוב הינו החוק והחוזים. כשאתם חותמים על חוזה, חשוב מאוד לזכור לקרוא גם את האותיות הקטנות, אחרת אתם עשויים למצוא את עצמכם בצד המפסיד.

באותו הקשר, בישראל קיימים חוקים רבים אשר התפקיד שלהם הוא לדאוג לצרכן הישראלי, למשל חוק הגנת הצרכן. כמו כן, ישנם ארגונים אשר כל פועלם הינו עזרה לצרכנים שנפגעו בשל עסקה לא הוגנת או כתוצאה מתרמית. אל תפחדו לקרוא את החוק ולדעת מה מגיע לכם.

 

מחשבון

מצאתם מה שחיפשתם ? שתפו עכשיו
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
טבלת
נותני שירות
המלצה על בית דפוס צבע חמישי

צבע חמישי נחשב כיום לבית הדפוס המוביל בישראל, וזאת לאור אין ספור המלצות אשר התקבלו במהלך השנים. הנה הצצה קטנה. צבע חמישי – בית הדפוס המוביל בישראל בית הדפוס צבע

אוכל משובח לכלבים
אוכל
איך לבחור אוכל טוב לכלב?

מתלבטים בשאלה איזה אוכל לרכוש לכלב שלכם? באמצעות מספר טיפים פשוטים תוכלו להגיע להחלטה הטובה ביותר. להלן הטיפים החשובים שכל בעל כלב חייב להכיר בטרם ביצוע הרכישה. רכישת אוכל לכלב

ים ביפן
חופשות
טיול יום הירושימה ויפן

ביחס לערים אחרות ביפן, הירושימה נחשבת לעיר מודרנית אשר מהווה תזכורת כואבת להיסטורית הדמים של המדינה. יחד עם זאת, מדובר באתר חובה בעבור כל מטייל אשר מגיע ליפן, והמומחים של

קופסת אחסון
כללי
מוצרים שווים לבית

במציאות של היום, סביר להניח שנתקלתם בפרסום ברשתות החברתיות, בטלוויזיה או אפילו סתם באחת החנויות ברחוב בפריט כלשהו שיכול להפוך את חיי היום יום שלכם והפעולות השונות שאתם מבצעים בכל