4 מצבים שבהם תרצו לערוך הסכם הורות משותפת

הסכם הורות משותפת רלוונטי למגוון סוגים של מקרים, אבל חשוב להבין בראש ובראשונה את המטרה וההיגיון הכללי שמאחורי ההסכם. לרוב, כאשר מדברים על הורות משותפת, מדובר על מקרים בהם שני אנשים רוצים להביא ילד לעולם כאשר הם לא נמצאים בקשר זוגי. זה נובע מהתפיסה הרווחת כיום, שכל אדם יכול להקים משפחה איך שנראה לו נכון.

 

שני הורים שהחליטו על הורות משותפת

הרבה אנשים מחליטים שהם לא רוצים להינשא. זה יכול לנבוע ממספר גורמים שונים, כולם לגיטימיים. עם זאת, אותם אנשים אינם מוכנים לוותר על האפשרות להביא ילד לעולם ולהיות ההורים שלו. בדיוק בעבור מקרים מהסוג הזה, יש אפשרות לחתום על הסכם הורות משותפת.

הכוונה היא שכל אחד יוכל להקים משפחה אם הוא באמת רוצה ומתאים לכך, כאשר הרעיון המארגן של הקשר הוא לא בהכרח קשר רומנטי, אלא הסכם שנחתם בין שני בני אדם בוגרים, שיש להם תפיסה דומה או זהה בקשר להורות, והיו רוצים להיות הורים במשותף. על כן, אם אתם רוצים לחתום על הסכם הורות משותפת, פשוט היכנסו לאתר.

 

זוגות חד מיניים

זוגות חד מיניים זאת אוכלוסייה נוספת שנוטה לערוך הסכמי הורות משותפת. כידוע, כיום אין אפשרות לשני אנשים בני אותו המין להינשא בישראל. רבים עושים זאת בחו"ל, אבל יש גם רבים שלא יכולים להרשות זאת לעצמם, או שהם פשוט לא רוצים להתחתן מכל סיבה שהיא.

עם זאת, עדיין מדובר על זוג עם אהבה גדולה, גם אם היא לא באה מתוך מודל הזוגיות ה"רגיל". לעיתים קרובות אותו זוג שנמצא במערכת יחסים רומנטית רוצה גם לגדל ביחד ילד. אין סיבה שתוותרו על המתנה הגדולה של להיות הורה, שהרי זאת גם מתנה בעבורכם, אבל בעיקר מתנה בעבור הילד או הילדה שלכם שיזכו להורים שמשקיעים בהם ואוהבים אותם.

 

ידועים בציבור

אוכלוסייה נוספת שנוהגת לחתום על הסכמי הורות משותפת היא אוכלוסיית הידועים בציבור. מדובר על אנשים שלא רוצים להינשא, אבל עדיין היו רוצים לזכות לזכויות המגיעות בישראל לבני זוג נשואים(ולכן הם גם יישאו בחובות שהגדירה המדינה לאותם זוגות). אי הרצון להינשא יכול להגיע מכיוונים שונים, אבל בכל מקרה יש את האפשרות לחתום על הסכם ההורות המשותפת.

כך אתם לא צריכים להינשא בניגוד לרצון שלכם, אבל אתם גם יכולים לגדל ביחד ילד או ילדה משותפים ולקיים משפחה נורמלית ומשגשגת.

 

הסדרת נושא המשמורת

אחד הדברים החשובים ביותר שעושים כאשר עורכים הסכם הורות משותפת, הוא הסדרת נושא המשמורת על הילדים. במקרים בהם שני ההורים של הילד לא חיים יחד באותו הבית, המשמורת הופכת כמובן לעניין חשוב במיוחד. בהסכם הורות משותפת יש לכם אפשרות להביע את הצרכים שלכם בנושא.

הסכם הורות משותפת

מצאתם מה שחיפשתם ? שתפו עכשיו
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
ביטוח
ביטוחים
איזה בדיקות יש לעשות לפני רכישת ביטוחים?

ענף הביטוח מתפתח ללא הרף וכך מבוטחים רבים מוצאים את עצמם מקבלים הצעות לביטוחים שונים מחברות ביטוח שונות. אמנם מטרת רכישת ביטוח היא להעניק כיסוי ביטוחי למבוטח. אך לא כולם