כמה עולה אבחון דידקטי

כולנו רוצים להאמין שלילדים שלנו מחכה דרך פשוטה וקלה בכל הנוגע ללימודים שלהם, החל מגילאי הגן הצעירים, דרך גילאי בית הספר המתקדמים ובוודאי שעד גילאי התיכון שמביאים איתם את מבחני הבגרות המורכבים.

לעומת זאת, לצד האמונה הזו והרצון החזק הזה, חלק מהילדים נאלצים להתמודד עם לא מעט קשיים לימודיים לאורך הדרך.

לחלק מהקשיים ניתן לשים לב כבר בגילאים מוקדמים ביותר, ולכן זיהוי של הקושי ואבחון שלו יכולים לסייע במתן פתרון יעיל לילד, על מנת להקל על הדרך שלו.

יצאנו לבדוק כמ העולה אבחון דידקטי, וחזרנו עם תוצאות שלא יתנו לכם להמתין עם העניין הזה אפילו עוד רגע אחד קטן.

 

אבחון דידקטי – מה זה בכלל?

אז כדאי שנתחיל כאן מההתחלה, כדי שמי מכם שהתחום כלל לא נשמע לו מוכר, יוכל לעשות איתו היכרות, ולו הקצרה ביותר. כשמדברים על אבחון דידקטי מדברים על מבדק מקצועי שבמסגרתו נבדקות ומאובחנות לקויות למידה של הילד או של המבוגר, תלוי באיזה שלב ניגשים לאבחון.

האבחון הוא אבחון מקצועי, והממונים עליו הם אנשי מקצוע עם רקע, ידע וניסיון בתחום תורת ההוראה. כחלק מהאבחון, עוברים המנבדקים מגוון מבדקים בתחומים שונים וביכולות קוגנטיביות שונות, בין היתר כתיבה, הבנת הנקרא, קריאה, זיכרון ועוד.

 

אבחון דידקטי – בעבר נדיר, היום שכיח מאוד

אם בעבר אבחון דידקטי היה תחום לא ממש מדובר ובוודאי שלא נפוץ בקרב האוכלוסיה, הרי שהיום מרבית ההורים מנסים לשים לב בשלב כמה שיותר מוקדם להפרעות מסוג כזה או אחר אצל הילד, על מנת שיוכלו להתאים לו פתרון שיוכל להוביל אותו לכדי תוצאות טובות, על אף הקשיים שאיתם הוא נאלץ להתמודד. בחלק מהמקרים, כמובן, אבחון דידקטי מסתיים בתוצאות שליליות, והילד אינו מאובחן. לעומת זאת, במקרים שבהם אכן מאובחנות לקויות למידה שונות אצל הילד, ניתן להתאים לו פתרונות שונים שמגיעים בצורת טיפול, תכניות חינוכיות, התאמת דרכי למידה ועוד.

 

כמה עולה אבחון דידקטי?

העלות של אבחון דידקטי היא עלות שיכולה להשתנות בהתאם למכון שבו תבחרו לבצע את האבחון, בהתאם לשנות הניסיון והוותק שלו, היקף האבחון, תחום האבחון, גילו של הנבדק ועוד. באופן כללי, על מנת שתוכלו לדעת לקראת מה אתם הולכים כאן, נוכל בהחלט לתת לכם טווח משוער של אבחון דידקטי – מחיר לצרכן, שעומד היום על החל מכ-1,400 ש"ח ומעלה.

 

אין מחיר להתמודדות עם לקויות למידה

אמנם מדובר כאן על סכום לא ממש נמוך, שעבור לפחות חלק מכם עומד להיות מעמסה שתכביד על החודש שבו יתבצע אבחון דידקטי לילד שלכם, אולם על מנת למצוא פתרון יעיל שיוכל לסייע לו בהליכי הלמידה השונים שבהם הוא נמצא ואותם הוא עוד עתיד לעבור – מדובר על מחיר שלחלוטין שווה את התמורה. שיהיה בהצלחה!

 

 

ילדים

מצאתם מה שחיפשתם ? שתפו עכשיו
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
מיסים ראשית
פיננסים
איך בודקים האם אני זכאי להחזר מס

יותר מ- 50% מהעובדים השכירים בישראל זכאים להחזר מס. כן, קראתם נכון – למעלה ממחצית מהעובדים השכירים בישראל! נתון מדהים זה גורם ליותר ויותר ישראלים לבדוק את זכאותם להחזרי מס.

תינוקת בהריסה
מתנות
מתנות מיוחדות להורים חדשים

שוברים את הראש לגבי מתנה ייחודית להורים? באמצעות יועצת שינה לכמה שעות, ניתן להעניק להורים הטריים את המתנה הטובה ביותר – שינה רציפה לכל אורך הלילה. מתנות מיוחדות להורים החדשים

תוכנת עיצוב
מידע לסטודנט
איך להשיג מקצוע מבוקש בזמן קצר?

כולנו מחפשים לקצר דרכים, בכל סיטואציה, בכל זמן ובכל פעם שהאפשרות פתוחה בפנינו. אולם, האם ניתן לבצע קיצורי דרך גם בהשגת קריירה רווחית שלא דורשת תואר אלא לימודים קצרים יותר