כמה עולה אבחון דידקטי

כולנו רוצים להאמין שלילדים שלנו מחכה דרך פשוטה וקלה בכל הנוגע ללימודים שלהם, החל מגילאי הגן הצעירים, דרך גילאי בית הספר המתקדמים ובוודאי שעד גילאי התיכון שמביאים איתם את מבחני הבגרות המורכבים.

לעומת זאת, לצד האמונה הזו והרצון החזק הזה, חלק מהילדים נאלצים להתמודד עם לא מעט קשיים לימודיים לאורך הדרך.

לחלק מהקשיים ניתן לשים לב כבר בגילאים מוקדמים ביותר, ולכן זיהוי של הקושי ואבחון שלו יכולים לסייע במתן פתרון יעיל לילד, על מנת להקל על הדרך שלו.

יצאנו לבדוק כמ העולה אבחון דידקטי, וחזרנו עם תוצאות שלא יתנו לכם להמתין עם העניין הזה אפילו עוד רגע אחד קטן.

 

אבחון דידקטי – מה זה בכלל?

אז כדאי שנתחיל כאן מההתחלה, כדי שמי מכם שהתחום כלל לא נשמע לו מוכר, יוכל לעשות איתו היכרות, ולו הקצרה ביותר. כשמדברים על אבחון דידקטי מדברים על מבדק מקצועי שבמסגרתו נבדקות ומאובחנות לקויות למידה של הילד או של המבוגר, תלוי באיזה שלב ניגשים לאבחון.

האבחון הוא אבחון מקצועי, והממונים עליו הם אנשי מקצוע עם רקע, ידע וניסיון בתחום תורת ההוראה. כחלק מהאבחון, עוברים המנבדקים מגוון מבדקים בתחומים שונים וביכולות קוגנטיביות שונות, בין היתר כתיבה, הבנת הנקרא, קריאה, זיכרון ועוד.

 

אבחון דידקטי – בעבר נדיר, היום שכיח מאוד

אם בעבר אבחון דידקטי היה תחום לא ממש מדובר ובוודאי שלא נפוץ בקרב האוכלוסיה, הרי שהיום מרבית ההורים מנסים לשים לב בשלב כמה שיותר מוקדם להפרעות מסוג כזה או אחר אצל הילד, על מנת שיוכלו להתאים לו פתרון שיוכל להוביל אותו לכדי תוצאות טובות, על אף הקשיים שאיתם הוא נאלץ להתמודד. בחלק מהמקרים, כמובן, אבחון דידקטי מסתיים בתוצאות שליליות, והילד אינו מאובחן. לעומת זאת, במקרים שבהם אכן מאובחנות לקויות למידה שונות אצל הילד, ניתן להתאים לו פתרונות שונים שמגיעים בצורת טיפול, תכניות חינוכיות, התאמת דרכי למידה ועוד.

 

כמה עולה אבחון דידקטי?

העלות של אבחון דידקטי היא עלות שיכולה להשתנות בהתאם למכון שבו תבחרו לבצע את האבחון, בהתאם לשנות הניסיון והוותק שלו, היקף האבחון, תחום האבחון, גילו של הנבדק ועוד. באופן כללי, על מנת שתוכלו לדעת לקראת מה אתם הולכים כאן, נוכל בהחלט לתת לכם טווח משוער של אבחון דידקטי – מחיר לצרכן, שעומד היום על החל מכ-1,400 ש"ח ומעלה.

 

אין מחיר להתמודדות עם לקויות למידה

אמנם מדובר כאן על סכום לא ממש נמוך, שעבור לפחות חלק מכם עומד להיות מעמסה שתכביד על החודש שבו יתבצע אבחון דידקטי לילד שלכם, אולם על מנת למצוא פתרון יעיל שיוכל לסייע לו בהליכי הלמידה השונים שבהם הוא נמצא ואותם הוא עוד עתיד לעבור – מדובר על מחיר שלחלוטין שווה את התמורה. שיהיה בהצלחה!

 

 

ילדים

מצאתם מה שחיפשתם ? שתפו עכשיו
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
מדביר מקצועי
הדברה
מה עושים כדי להדביר חרקים?

אין ספק שאחד מהעניינים המטרידים ביותר בבעלי בתים הוא כאשר חרקים מופיעים לפתע. עם זאת, כמעט ואין בית שלא נאלץ מתישהו להתמודד עם עניין זה. במקרים כאלה, אין מנוס מלבצע

נותני שירות
כך תבחרו עורך דין מס הכנסה

ההבנה שביום אחד הפכתם להיות עברייני מס מבחינת רשות המיסים היא הבנה קשה, אך חשוב שתדעו: זה לא קרה רק לכם. אומנם זה נכון שיש גם הרבה מאוד עבריינים שעושים

אמסטרדם ראשית
חופשות
הפריפריה של אמסטרדם

הפריפריה של אמסטרדם מציעה לתיירים המגיעים להולנד הרבה מאוד אפשרויות. אמסטרדם קרובה באופן יחסי להרבה מקומות קסומים ומשגעים, המעבירים בצורה מושלמת את ההוויה ההולנדית, ששונה פעמים רבות מזו של מדינות

גריל גז ראשית
ברביקיו
3 עובדות שלא ידעתם על גריל גז

גריל הגז נראה כמו כלי מקצועי של חובבי בשר אמיתיים בלבד, אך לא כך הדבר. הנה 3 עובדות שבטח לא ידעתם על גריל גז.   על האש בישראל הוא חלק