מהי הערת אזהרה בטאבו?

בעלי נכס מקרקעין? מעוניינים לבצע עסקת מקרקעין כלשהי? מקרקעין הוא מושג המתייחס לנכסים שלא ניתן לנייד אותם מהקרקע, כמו דירות, שטחים או בתים. כדי לבצע פעולות שונות הנוגעות למקרקעין, המחוקק קבע כללים שונים, המאוגדים תחת חוק המקרקעין.

אחד מהכללים הללו מתייחס לרישום הערת אזהרה בטאבו. רישום בטאבו כחלק מעסקת מקרקעין הוא חלק חשוב מעסקה כזו. הנה מה שצריך לדעת על זה.

 

הערת אזהרה בטאבו

כאשר אנו מעוניינים לבצע פעולות שונות עם נכסי מקרקעין, כמו בתים או דירות, אנו צריכים לבצע את הפעולות הללו לפי חוק המקרקעין. חוק זה מסדיר פעולות מסוימות, כמו מכירה או קנייה של נכסי מקרקעין בין היתר. הוא קובע כיצד צריך לעשות את הפעולות הללו ובאיזה אופן.

עסקאות מקרקעין הן עסקאות מורכבות יותר מאשר עסקאות על נכסים אחרים או על מוצרים שונים. מכיוון שהן כוללות לרוב סכומים כספיים גדולים או חשיבות קריטית לאחד מהצדדים בעסקה, לחוק הזה יש חשיבות רבה.

ישנם מקרים בעסקאות מקרקעין בהן מוכר מגיע אל שלבים מתקדמים עם רוכש. הערת אזהרה בטאבו היא פעולה שיכול לבצע הרוכש כאשר הוא והמוכר הגיעו לשלב מסוים בעסקה שמתגבשת ביניהם.

 

כיצד מבצעים רישום?

כאשר בעל הנכס עורך חוזה עם הרוכש, בו הוא מתחייב להעביר את הבעלות של הנכס על שמו של הרוכש, ניתן לבצע את רישום הערת האזהרה באטבו. כדי לבצע את הרישום, הרוכש צריך לפנות אל רשם המקרקעין. רישום הערת אזהרה בטאבו נחשב לפשוט יחסית, בניגוד לרישומי מקרקעין אחרים. רישום האזהרה מונע למעשה מבעל הנכס לפתוח בהליכי מכירה חדשים עם צד שלישי.

 

מתי ניתן לרשום עסקה אחרת?

למרות שהערת אזהרה בטאבו אמורה להגן על הקונה ולאפשר לו להשלים את ביצוע העסקה, מבלי שבעל הנכס יוכל לפנות במפתיע אל צד שלישי, ישנם מקרים בהם ניתן להתגבר על רישום ההערה. אם הרוכש החליט להסיר את ההערה, יכול בעל הנכס לפתוח בהליך מכירה עם צד שלישי. בנוסף, בית המשפט יכול לחייב את רשם המקרקעין להסיר את ההערה חרף רצונו של הרוכש.

 

מה עומד מאחורי הערת האזהרה?

המטרה של הערת אזהרה היא לסייע לרוכש. המחוקק הבין שעסקת מקרקעין היא עסקה מורכבת ושישנה נקודה במהלך המו"מ בה זה לא הוגן מצד המוכר לחזור בו מהסיכומים שהושגו. לכן, כאשר נחתם הסכם מחייב בין המוכר לרוכש, ניתן לרשום בטאבו הערת אזהרה, שתהווה התחייבות לביצוע מכירת הנכס.

 

רישום הערה בצורה מסודרת

רישום הערה בטאבו נחשב לפשוט באופן יחסי לרישום בתחום המקרקעין. כדי לבצע את הרישום הזה בצורה הטובה ביותר, ניתן לפנות אל עורך דין. עורך דין יכול לשמש כבא כוחם ולבצע את רישום הערת האזהרה ברשם המקרקעין בצורה מסודרת, מבלי שיפלו טעויות בעת ביצוע הרישום.

חוק המקרקעין

מצאתם מה שחיפשתם ? שתפו עכשיו
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
מיטה זוגית
עיצובים לבית
4 דרכים לשדרוג חדר השינה שלכם

חודשי הקיץ מביאים איתם ריח של חופש, מנוחה והתחדשות. זה זמן לשנות, לסדר ולהתאים את הסביבה אליכם שתוכלו להפיק ממנה את המרב. חידושים ושינויים אלו לא פוסחים גם על החדרים

משאית הובלות
נותני שירות
חושבים על מעבר דירה? דברו עם גיא

מעבר דירה הוא כאב ראש לא קטן, אך עם זאת חשוב שתדעו שיש חברה אשר יכולה להקל עליכם באופן משמעותי –ובמחיר הטוב ביותר בישראל. מעבר דירה – שימת דגש על

תאונת דרכים
עריכת דין
כמה פיצויים מקבלים עקב תאונת דרכים

נקלעתם לתאונת דרכים? הנזק עלול להיות משמעותי. תאונת דרכים יכולה לקרות כמעט לכל אזרח, כשלפעמים גם נסיעה בטוחה ועל פי החוקים השונים לא יכולה למנוע אותה. הנזק יכול לבוא לידי

מס על ירושה
פיננסים
מס על ירושה בארה"ב – זה מה שאתם צריכים להכיר

ארה״ב, להבדיל ממדינות אחרת ומדינת ישראל בפרט, מטילה מיסים על ירושות ומתנות של אזרחים אמריקאים. מיסים אלה מוטלות על ירושות ומתנות על שווי נכסי המנוח בעת פטירתו. דיווח על עיזבון