מה ההבדל בין אירוע קוסמות לילדים לנוער?

ילדים עד גיל 10-11 ונערים ונערות שהגיעו לגיל 12-16 נמנים על קבוצות גיל שונות לחלוטין אחת מהשנייה. ילדים נמצאים עוד בגיל שבו הם בעיקר משחקים ולומדים מיומנויות חיים בסיסיות. בני נוער לעומת זאת, כבר הגיעו אל השלב שבו הם מתכוננים לחייהם הבוגרים ויש להם תחומי עניין אחרים. בעת הזמנה של מופע קסמים חשוב לשים לב להבדלים אלה. בכתבה נפרט על ההבדל בין מופע קסמים שמותאם לילדים לכזה שמותאם לנוער.  

 

הופעות קסמים, מה זה בכלל?

הופעת קסמים היא הופעה שבה מציג הקוסם מספר תרגילי קסם שונים להנאת הקהל. הופעה זאת היא אחת מצורות הבידור הוותיקות ביותר שקיימות. כבר במאה ה-18 היו נערכים מופעי קסמים באירופה כולה. הופעת קסמים היא בדרך כלל שילוב של קסמים קטנים עם קסמים גדולים שמהווים את מרכז המופע.

מופעי קסמים איכותיים גם מכילים בתוכם קסמים מקוריים שהם פרי פיתוחו של הקוסם המופיע בעצמו, ולא ניתן למצוא כאלה בשום מקום אחר מחוץ להופעה של אותו הקוסם. אחד הדברים החשובים ביותר בהופעת קסמים, היא ההתאמה שלה לגילאים של הקהל שלפניו מופיע הקוסם. מופע קסמים שיעבוד על ילדים בצורה נהדרת עשוי שלא להצליח בכלל בקרב בני נוער וגם להיפך.

 

הופעת קסמים שמותאמת לילדים

מופע קוסמות לילדים הוא במהותו מופע פשוט יותר. ילדים קטנים מתקשים פעמים רבות לעקוב אחרי סדרה של צעדים מסובכים ומהירים, לכן על הקוסם שמופיע לפני ילדים קטנים להתאים את קצב ההופעה לקצב הקליטה של הילדים. בנוסף לכך, על הקוסם שעורך את ההופעה להתאים את אופי הבידור שמסביב להופעה לרמתם של הילדים הקטנים שהגיעו אליו.

 

הופעת קסמים שמותאמת לבני נוער

בעת הופעה לפני בני נוער, חשוב לזכור שגיל זה מאופיין במחשבה מהירה וזריזה אבל לעיתים בלי התעמקות יתרה ובאיבוד סבלנות וקשב. מכיוון שכך, על הקוסם שמופיע מול בני נוער לייצר הופעה מהירה יחסית. כזאת שתופסת את תשומת ליבם של בני הנוער פעם אחר פעם ולא מאפשרת להם להיכנע לשעמום.

 

ההבדל בין קוסם מקצועי וותיק למתחיל

אחד הדברים החשובים ביותר בהופעה מול בני נוער או ילדים, הוא הניסיון שצבר הקוסם בהופעות מהסוג הזה. קוסם ותיק ידע להתחבר לקהל שלו ברמה שמתאימה לו ולהפעיל ולהדהים אותם פעם אחר פעם. לעומת זאת קוסם מתחיל יכול בקלות להגיע למצב שהוא והקהל שלו לא משדרים על אותו הגל, וכתוצאה מכך מופע הקסמים אינו מהנה כפי שהוא היה יכול להיות. לכן חשוב מאוד לבחור את הקוסם הנכון להופעה, בין אם מדובר על הופעה מול בני נוער או מול ילדים.

 

מופע קוסמות לילדים ונוער – סיכום

מופע קסמים לילדים, לנוער או למבוגרים, צריך להיות מותאם לרמתו של הקהל ולצרכים ולרצונות שלו. חשוב מאוד לשים לב לכך בעת שמזמינים קוסם להופעה, וכמו כן חשוב לבדוק לפני ההזמנה את הוותק של אותו הקוסם ואת ניסיונו בהופעה מול קהלים שונים.

אירוע קסם לילדים ונוער

מצאתם מה שחיפשתם ? שתפו עכשיו
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
כספים שחייבים לבנק
עריכת דין
הסדר חוב מול הבנק – כיצד עושים זאת?

בנקים הם גופים גדולים וכוחניים והחוק מאפשר להם לעשות כמעט כל העולה על רוחם במטרה לגבות חובות. נתקלתי גם בסיפורים בהם בנקים פעלו שלא לפי ספר החוקים והאזרח הקטן עמד

מנוף סל
שיפוצים ובניה
רישיון למנוף סל – האם צריך והאם זה כדאי?

אם יש לכם צורך לעשות עבודות בגובה, או שהינכם מתעניינים בקריירה מסוג זה, ראשית כדאי לדעת על קיומם של מנופי סל. בעזרת מנופי סל אנשים יכולים לעלות לגובה ולבצע עבודות