מה זה ליסינג פרטי – והאם זה משתלם

עקב המיסוי הכבד שמוטל על כלי רכב בישראל, שוק הרכב הישראלי נחשב לאחד מהיקרים בעולם.

כתוצאה מכך אנשים רבים שאינם בעלי ההון הנדרש לקניית רכב פונים לאלטרנטיבות כמו מימון לקניית רכב או תכניות ליסינג פרטי.

מעוניינים לשמוע עוד בנושא? המשיכו לקרוא?

 

אז מה זה בעצם ליסינג פרטי?

ליסינג פרטי הוא מושג בעל מספר הגדרות. עם זאת, ההגדרה המקובלת לליסינג פרטי היא תכנית מימון לקניית רכב חדש שלא דרך היבואן הרשמי של יצרן הרכב. למעשה, חברות הליסינג מוכרות את הרכב ומציעות תכניות מימון שונות. לדוגמא, אחת העסקאות המוצעות על ידי חברות ליסינג לרכישת רכב כוללת מקדמה ראשונית, תשלומים קבועים הפרוסים לתקופת זמן כאשר בסוף תקופת התשלום עומדות בפני הלקוח שתי אפשרויות: האחת היא לשלם בסוף תקופת התשלומים את יתרת ההלוואה על הרכב ולהישאר עם הרכב, והאפשרות השנייה היא להחזיר את הרכב ולבצע עסקת חליפין על רכב חדש.

 

מה ההבדל בין ליסינג פרטי לליסינג תפעולי?

ליסינג תפעולי למעשה הוא אותו ליסינג כמו שצוין למעלה אך מנוהל בכמויות גדולות ותא עבור חברות ותאגידים. ליסינג תפעולי מהווה נתח משמעותי משוק הרכב בישראל והוא משמש בעצם כ"רכב חברה". ההבדל בין ליסינג פרטי לליסינג תפעולי נמצא במספר גורמים:

קהל היעד: בליסינג פרטי קהל היד הינו לקוחות פרטיים שאין ברשותם הון התחלתי לקניית רכב או מחפשים עסקה לרכישת רכב עם תשלומים נוחים. מנגד, ליסינג תפעולי פונה לתאגידים וחברות שמעוניינים לרכוש לעובדיהם כלי רכב.

 

מה היתרונות בליסינג פרטי?

ליסינג פרטי הוא בעל יתרון משמעותי בגמישות התשלומים ואף גמיש יותר בסכום המקדמה ההתחלתי שנדרש עבור העסקה. כמו כן, קיימות מגוון אפשרויות שבהן ניתן לשחק עם המקדמה מול ההחזר החודשי. בנוסף, לליסינג פרטי יש יתרון נוסף והוא שהוא מעניק לקונה שתי אפשרויות שונות בסיום תקופת התשלומים: לרכוש את הרכב במלואו או להחליף את הרכב הנוכחי ברכב חדש. יתרון נוסף לליסינג פרטי הוא העובדה שהלקוח יכול לדעת כמה הוא משלם בכל חודש, מבלי להוציא כסף רב מהכיס. יתרון נוסף לליסינג פרטי הוא מחיר הרכב הסופי. כך למשל, ליסינג פרטי מאפשר לרשום את הרכב ישירות על שם הלקוח – מה שמאפשר לו לחסוך את ירידות הערך הגבוהות. בנוסף, הלקוח יכול לצאת מהעסקה בכל שלב שהוא ירצה כך שיוכל להנות מעסקה גמישה יותר.

 

סיכום

ליסינג פרטי הינו אפשרות מצוינת למי שמעוניין לרכוש את רכב מבלי לאבד סכום גדול של כסף. כמו כן, מדובר באפשרות מצוינת לקנייה מאוחרת של רכב באמצעות תשלום חודשי. כך מחיר הרכב צפוי לרדת לאחר תום הליסינג ותוכלו לרכוש אותו במחיר מופחת. כמו כן, הליסינג מאפשר ללקוח להחליף את הרכב ברכב אחר – כך שלא תאלצו לספוג את ירידת ערך הרכב כמו מי שקונה את הרכב לרכישה עצמית.

רכב משפחתי

 

מצאתם מה שחיפשתם ? שתפו עכשיו
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
מתכון מנצח
ברביקיו
מתכונים עסיסיים לבשר על האש

רוצים להעניק למשפחה ולחברים את העל האש הטוב ביותר? המומחים של חברת וובר מציגים לכם מספר מתכונים אשר ללא ספק ישדרגו לכם את החוויה ללא הכר. על האש לכל המשפחה

חיית מחמד
בעלי חיים
מזל טוב, אתה אבא! 4 טיפים לגידול גור הכלבים

אין מראה חמוד כמו גור כלבים קטן ופעלתני. עם זאת, לא מעט פעמים אנחנו נתקלים באבות ואימהות טריים לגורי כלבים המתוסכלים מכל הקשור בנושא החינוך והמשמעת של הגור הקטן. כיצד

שולחנות וכיסאות
נדל"ן
4  יתרונות ברכישת זיכיון לבית קפה

אם אתם מחפשים לעשות כסף ויש לכם חלום לפתוח בית קפה משלכם, ההמלצה היא לרכוש זיכיון לבית קפה ולא לפתוח בית קפה עצמאי מאפס. ענף המסעדות ידוע בסיכון הגבוה שהוא