קנאביס רפואי: מדריך למשתמש המתחיל בקנאביס למטרות רפואיות

רבים מכירים את צמח הקנאביס מפקודת החומרי האסורים של מדינת ישראל, שכן הוא נאסר לשימוש למטרות פנאי. אך כדאי להכיר את הקנאביס גם בשל הסגולות הרפואיות הרבות שיש לו ומגוון הבעיות הרפואיות הרחב בהן הא יכול לסייע. לאילו בעיות הקנאביס הרפואי יכול לסייע? מה ההבדל בין קנאביס רפואי וקנאביס למטרות פנאי? וכיצד להשיג רישיון? הנה כל מה שהמשתמש המתחיל צריך לדעת.

 

קצת על צמח הקנאביס

קנאביס הוא צמח שמשמש כבר מהעת העתיקה לטיפול רפואי להפקת שמן, לרפואה וגם לטקסים דתיים. בישראל הצמח נאסר לשימוש והוא כלול בפקודת החומרים האסורים של המדינה. עם זאת, במקרים מסוימים בהם הרפואה הממוסדת לא יכולה לסייע ניתן להוציא רישיון מרופא לשימוש בקנאביס להקלה על מגוון רחב של תסמינים. כדי  לעשות זאת יש לקבל רישיון מרופא מומחה להחזקה ושימוש בקנאביס.

קנאביס רפואי

מה ההבדל בין קנאביס רפואי לקנאביס למטרות פנאי?

ניתן לצרוך קנאביס בשביל להרגיש את האפקט המנטלי הנלווה לשימוש בו אך ישנם מספר הבדלים בין שימוש בקנאביס למטרות פנאי לקנאביס רפואי. בקנאביס רפואי חשוב המינון של הצמח והזן שלו.

כמות וסוג החומר הפעיל ישפיעו על איזה זן עליכם לצרוך כי לטפל במחלה הספציפית שלכם. התאמה נכונה של זן ומינון יכולים לסייע בהקלת התסמינים הבעייתיים ולכן מומלץ להיוועץ ברופא על הזן המתאים ביותר לבעיה שלכם. ניתן לקרוא גם כתבות רבות במגזין קנאביס כדי לקבל מידע רלוונטי.

 

החומר הפעיל וזני הקנאביס

לקנאביס ישנם זנים רבים. הזנים המוכרים ביותר הם סטיבה ואינדיקה. סטיבה מתאים יותר לשימוש ביום והוא משפר את המצב רוח ומקל על כאבים. ואינדיקה מתאים יותר לשימוש בלילה ועוזר בהירדמות קלה. בקנאביס יש שלושה חומרים פעילים עיקריים שלכל אחד מהם סגולות רפואיות משלו.

THC – יכול לסייע בבעיות דלקתיות. CBD – יכול לסייע בבעיות הירדמות. CBN – יכול לסייע בביות עור. ניתן ליטול את התרופה במגוון רחב של דרכים – עישון, שמן קנאביס טבליות או מאכל שמכיל קנאביס.

קנאביס רפואי

המחלות שניתן לטפל בהן

צמח הקנאביס כאמור משמש לטיפול בבעיות כאשר הרפואה הממוסדת לא מספיקה. בין היתר קנאביס יכול לסייע בהקלה בתסמיני כאב, בדלקות, באיידס ובטרשת נפוצה. במקרים מסוימים ניתן לקחת קנאביס גם כדי להקל בתופעות נפשיות כמו סטרס או התקפי חרדה מומלץ לבדוק עם רופא לגבי כל המחלות בהן קנאביס יכול לסייע.

 

סיכום

קנאביס רפואי יכול לשמש לפתרון מגוון רחב שלבעיות רפואיות, הקלת כאב הפגת מתח וחרדה ובעיות שינה. החומרים הפעילים, הזן של הקנאביס ואופן לקיחת התרופה נקבעי על ידי רופא מומחה המתאים את הטיפול לכל מטופל. כדי לצרוך קנאביס רפואי יש צורך בהשגת רישיון מרופא מומחה המעניק את הרישיון רק לאחר שמוצו כל האפשרויות הרפואיות הממוסדות.

קנאביס רפואי

מצאתם מה שחיפשתם ? שתפו עכשיו
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
רואת חשבון
בעלי מקצוע
רואה חשבון לחברות הייטק – כל היתרונות

חברות הייטק ידועות במוצרים החדשניים והחדשניים שלהן, אך הן גם דורשות צוות מיומן של אנשי מקצוע לניהול הכספים שלהן. כאן נכנס לתמונה רואה חשבון לחברות היי-טק. בבלוג זה נבחן את

הדברה
הדברה
הבדלים באזורי הדברה

הדברת מזיקים היא תחום מקצועי שלם ומורכב. לכן לכל אזור הדברה תהיה שיטת הדברה שונה. אין דומה הדברה שמבוצעת במרחב הביתי, היכן שאנשים ישנים ואוכלים, להדברה שנעשית בשטח חקלאי פתוח

איש מקצוע
נותני שירות
יש דבר כזה מעבדת גוגל מומלצת?

רבים נוטים לחשוב כי אין דבר כזה מעבדות מומלצות, אולם מדובר בטעות – וזאת בשל מעבדה אחת אשר זוכה לאין ספור המלצות. מי המעבדה? להלן כל הפרטים. מעבדת גוגל –