רשלנות של עיריות – האם קיים דבר כזה?

מעידות, החלקות או נפילות יכולות לקרות לכל אחד ובכל זמן, לפעמים בגלל חוסר תשומת לב או הסחות דעת למיניהן. עם זאת, לעיתים תאונות אלו נגרמות שלא באשמתנו בגלל רשלנות של העירייה ויתכן שהיא זו שצריכה לפצות אתכם בפיצוי כספי. אך כיצד אפשר לדעת שהסיבה לתאונה היא רשלנות של העירייה? ומהם השלבים הנכונים על מנת להתלונן על המפגע ולדרוש פיצוי בצורה הטובה ביותר במידה ונפגעתם?

 

איך תדעו שמדובר ברשלנות של העירייה?

קשה לדרוש מהעירייה לתקן כל שבר או סדק, אך עם זאת פגיעה עקב רשלנות של העירייה מאפשרת תביעה לכספי פיצוי. רשלנות של העירייה מתבטאת בדרך כלל בנפילות וחבלות שונות הנגרמות ממפגע באזור ציבורי הנמצא תחת אחריות העירייה. המפגעים האלו יכולים להיות בור לא מסומן, משטח או פח זבל בולט שאינו נמצא במקומו, שבר או סדק במדרכה או אפילו תאורת רחוב לקויה, כל אלו יוצרים מכשול שעלול לגרום לתאונה והם עילה לתביעה מול הרשות המקומית בשל רשלנות מכיוון שלא דאגו להסיר את המפגעים או לתקנם בזמן. חשוב לשים לב שבכדי להוכיח שהמפגע נבע מרשלנות של העירייה צריך להיות מכשול לא תקין שגרם לתאונה, ולא על כל החלקה במדרכה אפשר לתבוע פיצויים אם לא היה משהו במדרכה שגרם לנפילה.

 

מהן סוגי הפגיעות?

רשלנות של העירייה אינה מתבטאת רק בפגיעה של הגוף, המכשולים השונים ותשתיות לא תקינות עלולים לפגוע גם ברכוש. רכבים למשל עלולים להיפגע מסדקים, בורות, מהמורות או מגרעות שונות בכביש, בתי עסק או רכוש פרטי אחר יכול להיפגע מתשתיות לא תקינות הנמצאות באחריות העירייה היוצרות נזק. למעשה, רשלנות של העירייה יכולה להתבטא בדרכים רבות והפגיעה יכולה להימצא הן בגוף והן ברכוש ובכדי לדעת היטב איך להתנהל במצב של פגיעה כדי להיעזר בייעוץ משפטי ולדעת היטב את השלבים החשובים שכדאי לעשות לאחר התאונה.

 

אז מה עליכם לעשות?

מיד לאחר הפגיעה הדבר החשוב ביותר הוא לאסוף ראיות, תחילה בצילום האזור והמפגע מזוויות שונות, התמונות הללו יכולות אחר כך להפוך לראיות בבית המשפט ולכן חשוב לאסוף הוכחות למפגע ולפגיעה מכיוונים שונים. לאחר שצילמתם את המפגע רצוי לקחת פרטים מכמה שיותר עוברי אורח שהיו עדים לתאונה או הימצאותו של מפגע בטיחותי בכדי שתוכלו להיעזר בהם אחר כך כעדיי ראייה, הנוכחות של עדים עשויה להקל עליכם בבית המשפט.

לאחר מכן חשוב ללכת לקבל טיפול רפואי גם אם אינכם בטוחים שהפגיעה חמורה מאוד, ראשית מכיוון שהפגיעה עלולה להסתבך בהמשך ושנית מכיוון שגם התיעוד הרפואי הוא חשוב במידה ואתם מתכוונים לתבוע את העירייה והוא נכלל כחלק מהראיות.

ההתמודדות המשפטית מול העירייה עלולה להיות מסובכת גם אם אתם בטוחים בתביעתכם ויש לכם הרבה ראיות, לכן מומלץ מאוד להיעזר בעורך דין המתמחה בתביעות נזקין כמו למשל עו"ד אושיק אליהו, שיוביל אתכם בדרך הנכונה להתמודדות המשפטית מול העירייה ולפיצוי המקסימלי.

רשלנות של עיריות

מצאתם מה שחיפשתם ? שתפו עכשיו
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
גידור מעוצב
לבית ולגינה
4 יתרונות לגדר עץ לבית פרטי

גדרות מעץ לחצר הבית הפרטי מגיעות בצורות, גוונים, מרקמים שונים ובכל סוגי העץ הקיימים. לכל סוג של עץ יש צפיפות חומר שונה המתאימה לעיצוב ולמראה שאותו תבחרו. לגדר 4 יתרונות

חליפה
אופנה
למה חשוב לשים לב כשבוחרים לוק לעבודה?

בכל מקומות העבודה, הכל מהייטק ועד עריכת דין, בחירת לבוש היא משמעותית מאוד משום שהבגדים שאתה לובש הם מה שאתה משדר. על אף שיש צורך לשדר תכונות אחרות, בהתאם לסוגי

עמוד מותאם
דיגיטל
איך לבנות עמוד נחיתה ממיר לעסק

עמוד נחיתה ממיר לעסק, הוא עמוד נחיתה שבאמצעותו תוכלו לגרום לגולשים בו לבצע פעולות כאלו ואחרות. בין אם אתם מעוניינים לבנות עמוד נחיתה שבו ישאירו פרטים, או שמא עומד שבו