4 שיטות יעילות לניקיון של בית פרטי גדול

בית פרטי גדול הוא בית שהניקוי שלו מורכב ככל שיש בו יותר חדרים, ריהוט וחפצים.

המאמר יציג 4 שיטות יעילות לניקיון של בית כזה.

 

הקושי לנקות בית פרטי גדול

לא פעם אנשים בעלי בתים פרטיים או עוזרי הבית שלהם מחלקים את ניקיון הבית ל-2 ימים רצופים. אם מדובר על בית עם מספר קומות הם נוהגים יום אחד לנקות את המרתף וקומת הכניסה וביום הבא את קומת חדרי השינה. החלוקה מאפשרת להם לנקות בצורה יסודית את הקומות או המפלסים ולא להילחץ מבחינת הזמנים. ישנם אף בתים גדולים בהם בעלי הבית זקוקים לסיוע בהצעת המיטות, קיפול כביסה ובישול ולכן נעזרים בעוזר או עוזרת פרטיים פעמיים בשבוע. בנוסף, אם יש לבית גינה גדולה עם ריהוט גן, יש להקציב גם זמן לזה וכך יוצא שמנקים במשך 3 ימים רצופים. אם כן, כיצד ניתן לחסוך את הזמן של הניקוי ולהספיק הכול?

 

1 – בשביל מה יש איי רובוט?

בזמן שאתם מסדרים את הבית תנו לאיי רובוט לעשות את העבודה הכרוכה בניקוי הרצפה. בהפעלת כפתור האיי רובוט ינקה קומה אחת ובינתיים תוכלו להתמקד בקומה אחרת. ישנם מכשירים שגם שואבים את השטיחים וגם שוטפים את הרצפה ולכן מומלץ לרכוש איי רובוט עם פונקציות שונות שיסייע לכם בניקיון. למשל, בזמן שאתם תציעו את המיטות ותנקו את השירותים האיי רובוט יעבוד בסלון או בחדר השינה וכל זה בתנאי שהרמתם את הרהיטים ופיניתם את הרצפה, וגם עם המדרגות בבית הוא יתמודד.

 

2 – ארגנו את סדר העדיפויות שלכם

לפני שאתם מתחילים לנקות את הבית תכננו מהו סדר העדיפויות שלכם ואפילו רשמו אותו. כלומר, מה יכול לחכות עוד שבוע ומה תהיו חייבים לעשות. למשל ניקוי חלונות, תריסים ורשתות לא צריך לנקות כל שבוע. אם אתם קצובים בזמן תכננו 2-3 מטלות דחופות ולא יותר.

 

3 – להאציל סמכויות על המשפחה

כיום נהוג לחנך את הילדים מגיל צעיר לנקות את החדר שלהם ולעזור בבית. ישנן משפחות שמכינות רשימת מטלות וקובעות מתי ומי אחראי על הכנסת הכלים למדיח, מרוקן את פח האשפה, מקפל כביסה וכן הלאה. בנוסף, ילדים מספיק בוגרים יכולים לסדר ולנקות את החדר שלהם במיוחד כשהם לא רוצים שיגעו להם בדברים. ניתן להחליט על יום בשבוע ולנקות את הבית ביחד עם כל המשפחה וכך גם ירד מכם עומס וגם הילדים ישמרו על הניקיון כדי לא לעבוד קשה מדי.

 

4 – להשתמש בחברה לשירותי ניקיון

ניקיון בתים פרטיים גדולים הוא משימה שיכולה להתאים לחברת ניקיון. ניתן להחליט על תקציב ומספר השעות להם אתם זקוקים לשירותי ניקיון ולהשתמש בשירותי החברה באופן קבוע או במקרים מסוימים בהם רוצים לנקות יסודי או לעשות בבית פוליש.

ניקוי כיור

 

מצאתם מה שחיפשתם ? שתפו עכשיו
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
חוקי פיברומיאלגיה
עריכת דין
חוקי פיברומיאלגיה ביטוח לאומי

פיברומיאלגיה הידועה בעברית כדאבת השרירים היא מחלה אשר גורמת לכאבים כרוניים אצל אנשים ומעצם היותה מחלה לכול דבר, אשר כיום מוכרת גם על ידי המוסד לביטוח לאומי, היא מזכה בהטבות