6 חסרונות לשימוש בשטר חוב

שטר חוב נחתם על ידי שני צדדים – חייב ונושה. לרוב, מדובר על שוכר דירה ועל משכיר הדירה. המטרה של שטר החוב היא להוות בטוחה עבור המשכיר, למקרה בו השוכר אינו מעביר תשלומים מסוימים. השוכר מעמיד את הבטוחה הזאת מבלי שהוא זקוק לבצע תשלום מיוחד, שכן מדובר על בטוחה. למרות שהוא אמור לסייע למשכירים, ישנם כמה יתרונות לשימוש בשטר חוב. הנה 6 חסרונות כאלה.

 

בקיאות משפטית נמוכה של האזרח

באופן כללי, הבקיאות המשפטית של האזרח הממוצע היא לא מספיק טובה. לכן, במקרים רבים מומלץ להשתמש בשירותיו של עורך דין, על מנת שהאחרון יוכל לסייע לכם בעת חתימה על הסכמים כאלו ואחרים, כמו שטר חוב. למרות זאת, לא כל האזרחים מסתייעים בעורכי דין. לכן, ישנם לא מעט משכירים שמשתמשים בשטר חוב, מבלי לקבל סיוע מעורך דין.

כאשר הם עושים זאת, ללא ידע משפטי מספק, הם יכולים לחתום על הסכם שמנוסח בצורה שאינה טובה מבחינה משפטית. ברגע האמת, שירצה המשכיר לפרוע את שטר החוב, הוא עשוי להיתקל בבעיות משפטיות.

 

אתם תלויים ביכולות פיננסיות של אחרים

בשטר החוב הופך השוכר למי שיהיה חייב לשלם למשכיר, ברגע שהמשכיר לא יקבל את התשלומים שמגיעים לו. הדבר נשמע אידיאלי מבחינת המשכיר, אך במקרים רבים השוכר אינו משלם מכיוון שאין לו יכולות פיננסיות לכך. המשכיר עשוי לגלות שמי שחתום מולו על שטר החוב לא יכול לשלם לו בכלל.

 

התעסקות מול רשויות שונות

מימוש שטר חוב הוא לא דבר פשוט. במקרים בהם שטר החוב אינו מנוסח בצורה טובה מבחינה משפטית או שלחייב אין אמצעים כלכליים לשלם, המשכיר עשוי למצוא את עצמו במעיין הסתבכות בירוקרטית. הוא יצטרך להתעסק מול רשויות שונות, כמו בתי המשפט והוצאה לפועל.

 

הליך שיכול לקחת זמן ממושך

ישנם משכירים רבים שתלויים בדמי השכירות שהם מקבלים באופן חודשי. לכן, כאשר התשלומים מתעכבים, המשכיר עשוי להיפגע בצורה משמעותית מבחינה כספית. במקרה הזה, יצופה שמהשכיר יפעל למימוש שטר החוב. הבעיה היא שמדובר על הליך שיכול לקחת הרבה זמן. המימוש של שטר החוב אינו מתרחש באופן מידי, ויכול לקחת הרבה זמן עד שהכסף יכנס לחשבון.

 

לא כל הנזק מכוסה בהכרח

שטר חוב לא מכסה בהכרח את כל הנזק הכלכלי שבא לידי ביטוי אצל המשכיר. שטרי חוב מסוימים מכסים רק סכומים כספיים מסוימים. בנוסף, ייתכן שלשוכר לא יהיה מספיק כסף כדי לשלם בצורה מלאה.

 

נקיטה בהליכים משפטיים לצורך כיסוי הנזק

במקרים בהם לא כל הנזק מכוסה בהכרח, המשכיר יצטרך לפעול על מנת להחזיר את הכספים שכביכול אבדו לו. זה אומר מבחינתו שהוא יצטרך לפתוח בתביעה אזרחית נגד השוכר. כניסה להליך משפטי היא אף פעם לא דבר חיובי.

מצאתם מה שחיפשתם ? שתפו עכשיו
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
מעשנות בשרים
כללי
מעשנות בשרים המומלצות בעולם

בגלל שאין עדיין יום בינלאומי לחובבי בשרים, החלטנו שהגיע הזמן להקים אחד כזה. לכן, יצאנו בסדרת מדריכים מיוחדת שתעסוק בהמלצות על נתחי בשרים, גרילים ואביזרים להכנת בשר. המדריך הנוכחי הוא

בית דפוס
כללי
למה משמש בית דפוס ב-2023

בתי הדפוס השתדרגו והתפתחו לאורך השנים מאז שמלאכת הדפוס החלה. בתי הדפוס שההורים שלנו הלכו אליהם גדלו והפכו לחנויות ענק עם מגוון רחב של אופציות שבעבר לא היו קיימות. במאמר

השתלת שיניים
כללי
מה זה שיקום הפה?

שיקום פה אצל רופא שיניים יכול להתבצע בשלל דרכים וטיפולים, תלוי באזור הפגוע של המטופל. הפה שלנו אמור להיראות תקין, בריא ולתפקד בצורה פונקציונלית שלא תכאיב לנו. הקריטריונים לפה תקין