6 חסרונות לשימוש בשטר חוב

שטר חוב נחתם על ידי שני צדדים – חייב ונושה. לרוב, מדובר על שוכר דירה ועל משכיר הדירה. המטרה של שטר החוב היא להוות בטוחה עבור המשכיר, למקרה בו השוכר אינו מעביר תשלומים מסוימים. השוכר מעמיד את הבטוחה הזאת מבלי שהוא זקוק לבצע תשלום מיוחד, שכן מדובר על בטוחה. למרות שהוא אמור לסייע למשכירים, ישנם כמה יתרונות לשימוש בשטר חוב. הנה 6 חסרונות כאלה.

 

בקיאות משפטית נמוכה של האזרח

באופן כללי, הבקיאות המשפטית של האזרח הממוצע היא לא מספיק טובה. לכן, במקרים רבים מומלץ להשתמש בשירותיו של עורך דין, על מנת שהאחרון יוכל לסייע לכם בעת חתימה על הסכמים כאלו ואחרים, כמו שטר חוב. למרות זאת, לא כל האזרחים מסתייעים בעורכי דין. לכן, ישנם לא מעט משכירים שמשתמשים בשטר חוב, מבלי לקבל סיוע מעורך דין.

כאשר הם עושים זאת, ללא ידע משפטי מספק, הם יכולים לחתום על הסכם שמנוסח בצורה שאינה טובה מבחינה משפטית. ברגע האמת, שירצה המשכיר לפרוע את שטר החוב, הוא עשוי להיתקל בבעיות משפטיות.

 

אתם תלויים ביכולות פיננסיות של אחרים

בשטר החוב הופך השוכר למי שיהיה חייב לשלם למשכיר, ברגע שהמשכיר לא יקבל את התשלומים שמגיעים לו. הדבר נשמע אידיאלי מבחינת המשכיר, אך במקרים רבים השוכר אינו משלם מכיוון שאין לו יכולות פיננסיות לכך. המשכיר עשוי לגלות שמי שחתום מולו על שטר החוב לא יכול לשלם לו בכלל.

 

התעסקות מול רשויות שונות

מימוש שטר חוב הוא לא דבר פשוט. במקרים בהם שטר החוב אינו מנוסח בצורה טובה מבחינה משפטית או שלחייב אין אמצעים כלכליים לשלם, המשכיר עשוי למצוא את עצמו במעיין הסתבכות בירוקרטית. הוא יצטרך להתעסק מול רשויות שונות, כמו בתי המשפט והוצאה לפועל.

 

הליך שיכול לקחת זמן ממושך

ישנם משכירים רבים שתלויים בדמי השכירות שהם מקבלים באופן חודשי. לכן, כאשר התשלומים מתעכבים, המשכיר עשוי להיפגע בצורה משמעותית מבחינה כספית. במקרה הזה, יצופה שמהשכיר יפעל למימוש שטר החוב. הבעיה היא שמדובר על הליך שיכול לקחת הרבה זמן. המימוש של שטר החוב אינו מתרחש באופן מידי, ויכול לקחת הרבה זמן עד שהכסף יכנס לחשבון.

 

לא כל הנזק מכוסה בהכרח

שטר חוב לא מכסה בהכרח את כל הנזק הכלכלי שבא לידי ביטוי אצל המשכיר. שטרי חוב מסוימים מכסים רק סכומים כספיים מסוימים. בנוסף, ייתכן שלשוכר לא יהיה מספיק כסף כדי לשלם בצורה מלאה.

 

נקיטה בהליכים משפטיים לצורך כיסוי הנזק

במקרים בהם לא כל הנזק מכוסה בהכרח, המשכיר יצטרך לפעול על מנת להחזיר את הכספים שכביכול אבדו לו. זה אומר מבחינתו שהוא יצטרך לפתוח בתביעה אזרחית נגד השוכר. כניסה להליך משפטי היא אף פעם לא דבר חיובי.

מצאתם מה שחיפשתם ? שתפו עכשיו
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
מזרח תיכון ראשית
פיננסים
שלום במזרח התיכון: מה המשמעויות הכלכליות?

בשבועות האחרונים נחתמה עסקת נורמליזציה בין איחוד האמירויות למדינת ישראל. עסקה זו עוררה תחושות חזקות ביחס לאפשרויות והזדמנויות כלכליות חדשות שייפתחו בפנינו. על פניו אכן נראה שהשידוך בין המשאבים העצומים

טבלת
נותני שירות
המלצה על בית דפוס צבע חמישי

צבע חמישי נחשב כיום לבית הדפוס המוביל בישראל, וזאת לאור אין ספור המלצות אשר התקבלו במהלך השנים. הנה הצצה קטנה. צבע חמישי – בית הדפוס המוביל בישראל בית הדפוס צבע

גידור מעוצב
לבית ולגינה
4 יתרונות לגדר עץ לבית פרטי

גדרות מעץ לחצר הבית הפרטי מגיעות בצורות, גוונים, מרקמים שונים ובכל סוגי העץ הקיימים. לכל סוג של עץ יש צפיפות חומר שונה המתאימה לעיצוב ולמראה שאותו תבחרו. לגדר 4 יתרונות