6 טיפים לסטודנטים שישנו את חווית הלימודים!

"כל ההתחלות קשות" – במיוחד התחלת הלימודים האקדמיים – באוניברסיטה או במכללה. לימודי תואר עלולים להיות מאתגרים, ולכן אספנו עבורכם מספר טיפים שיהפכו את שנת הלימודים שלכם להרבה יותר קלה, כיפית, בריאה וזולה.

 

בחירה נכונה של מקצוע הלימוד

הטיפ החשוב ביותר לסטודנטים החדשים נוגע לבחירת תחום הלימודים. מומלץ לחשוב מה מעניין אתכם? במה תרצו לעסוק כשתהיו גדולים? כמה אתם מוכנים להשקיע בלימודי התואר? מהם הכישורים הטבעיים שלכם?, לאחר שתענו על שאלות אלה, תוכלו לבחור את תחום הלימודים שלכם. כמובן שניתן להיעזר גם ביועץ תעסוקתי, על מנת להבין מה התואר המתאים ביותר עבורכם.

נושא

ניהול זמן נכון

לימודי תואר עשויים להיות עמוסים – הסטודנטים נדרשים להגיע להרצאות ולתרגולים, להגיש שיעורי בית ודוחות מעבדה. הדרך הטובה ביותר להתמודד עם העומס היא ניהול זמן נכון – מומלץ לסדר את כל המשימות ביומן, בלוח שנה או באפליקציית משימות ייעודית. רק כך ניתן להתמודד עם העומס הלימודי, ולהספיק לעמוד בכל המשימות.

 

השקיעי בקשרים חברתיים

ללמוד בקבוצה זה יותר קל, נעים וחוויתי מאשר ללמוד לבד. לכן, כדאי למצוא את החברים שאיתם נוח ונעים לכם ללמוד, וגם לבלות אחר הצהריים. כך תוכלו להפוך את שנות הלימודים למהנות הרבה יותר.

 

נצלו את המלגות לסטודנטים

אחת הבעיות שאיתם מתמודדים סטודנטים היא הבעיה הכלכלית. זאת משום שרוב התארים אינם מאפשרים שילוב של עבודה במשרה מלאה. כלומר, בשנות הלימודים, הסטודנטים מוציאים הרבה מאוד כסף – שכר לימוד, שכר דירה, אוכל ובילויים, אך לא מצליחים לכסות את הוצאותיהם. לכן, כדאי למצוא מלגות לסטודנטים:

  • מלגת ממדים ללימודים – מלגה שמיועדת ללוחמים משוחררים
  • מלגת קרן מכבים – מלגה לסטודנטים יוצאי אתיופיה
  • מלגת פרח – מלגה לסטודנטים בתמורה להתנדבות בקהילה
  • מלגת משרד החינוך – מלגה לסטודנטים שעומדים בתנאי הזכאות
  • מלגת שוליך – מלגה לסטודנטים למקצועות מדעיים כמו הנדסה, מתמטיקה או טכנולוגיה

תלמידים

אל תוותרו על שעות שינה

שינה טובה משפיעה על התפקוד הקוגניטיבי. לכן, למרות שזה מפתה מאוד, השתדלו לא לדחות מטלות לימודיות לשעות הלילה – מכיוון שזה בדרך כלל לא יעיל, ומשיג את התוצאה ההפוכה.

 

השתמשו נכון בתחבורה הציבורית

אפשרויות התחבורה של הסטודנט הממוצע הן: רכב פרטי, שימוש בתחבורה ציבורית או אופניים חשמליים לסטודנטים. לכל אחת מאפשרויות אלה יש יתרונות משלו:

  • רכב פרטי מקנה עצמאות, גמישות וניידות, גם מעבר לשעות הלימודים.
  • סטודנטים שבוחרים בתחבורה ציבורית נהנים מעלויות נמוכות יחסית, מהימנעות מחיפושי חנייה וכמובן מהשקט והזמן לנוח בדרך ללימודים.
  • סטודנטים שמתניידים באמצעות אופניים חשמליות יכולים להתנייד בקלות ובמהירות ממקום למקום.

 

לסיכום

תקופת הלימודים באוניברסיטה היא תקופה מהנה אך גם קשה. לכן, מומלץ ליישם כמה שיותר טיפים שישפרו לכם את חווית הלימודים, ויהפכו אותה לנעימה יותר.

תלמידים

מצאתם מה שחיפשתם ? שתפו עכשיו
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
עברתי תאונה בעבודה - מה סדר הפעולות?
עריכת דין
עברתי תאונה בעבודה – מה סדר הפעולות?

תאונת עבודה היא תאונה או פגיעה שחלה במהלך העבודה, בדרך אליה וממנה, או בעקבותיה ככלל. תאונת עבודה יכולה להיות הן תאונות ופגיעות ממשיות, הן מחלות מקצוע וחשיפה לחומרים מסוכנים בעבודה,

ים ביפן
חופשות
טיול יום הירושימה ויפן

ביחס לערים אחרות ביפן, הירושימה נחשבת לעיר מודרנית אשר מהווה תזכורת כואבת להיסטורית הדמים של המדינה. יחד עם זאת, מדובר באתר חובה בעבור כל מטייל אשר מגיע ליפן, והמומחים של